Дома Трансфер зона Aматерски потег на Барселона: Го откажале трансферот кога играчот веќе тргнал да потпише!

Aматерски потег на Барселона: Го откажале трансферот кога играчот веќе тргнал да потпише!

Седрик Бакамбу требаше да пристигне во Барселона како замена за повредниот Луис Суарез, но тој трансфер пропадна во последен момент.

Трансферот на Бакамбу пропадна буквално во моментите кога тој тргна кон Шпанија. Спортскиот директор на Барселона, Ерик Абидал вчера се договорил со Пекинг за трансфер на Бакамбу и напаѓачот требаше да пристигне на позајмица од шест месеци.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поради корона вирусот тимот на Пекинг тренира во Кореа. Фудбалерот заминал на аеродром и имал  ет за Хонг Конг од каде што требало да се упати за Барселона. Кога Бакамбу се симнал во Хонг Конг добил повик од Абидал кој му соопштил дека Барселона се повлекува. Така Бакамбу морал да се врати назад.

Фудбалерот се огласи на Твитер.

„Трансфермаркт, сменете ми ја биографијата СО „за малку играч на Барселона. Што и да се случи верувам во процесот. Се гледаме во некоја друга прилика, Гризман“, напиша фудбалерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…