Дома Топ вести Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишува новинарот Фабрицио Романо.

Младиот француски дефанзивец важи за еден од најголемите таленти и за него силен интерес покажуваат многу европски гиганти пред се ПСЖ.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Јоро е младински репрезентативец на Франција, а и покрај неговата возраст веќе има речиси 40 натпревари и два гола во Лига 1.

Лил е свесен дека нема да може да го задржи 18-годишниот дефанзивец и е спремен да го продаде на лето.

Реал наскоро ќе стапи во контакт со агентот Жорге Мендеш и е спремен да ја победи конкуренцијата и да го доведе на лето на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…