Дома Македонски спорт 20,000 долари помош за Националните спортски федерации

20,000 долари помош за Националните спортски федерации

Македонскиот олимписки комитет за потребите на Карате федерацијата на Македонија (КФМ) и Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ), обезбеди 20,000 долари финансиска помош, средства кои се со директна намена за подготовки и учество на Европските првенства во 2017 година.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Овие финансиски средства ОФМ ќе ги искористи за покривање на трошоците поврзани со квалификациите за учество на ЕП 2017, додека КФМ овие финансии ќе ги искористи за подготовки и учество на нашите најдобри каратисти на Европското првенство кое треба да се одржи во Истанбул, во Мај 2017 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонците од „BLUEJAYS“ вечерва играат на Светското првенство во Бали!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Во Бали, Индонез…