Дома Луд Спорт 14-годишен фудбалер на Ајакс го „шокираше“ светот (фото)

14-годишен фудбалер на Ајакс го „шокираше“ светот (фото)

На социјалните мрежи се појавија фотографии од 14 годишниот фудбалер на Ајакс, Дејвид Исмон кои го „шокираа“ светот.

Причината е што ова момче е двојно повисоко и покрупно од своите врсници и воопшто не изгледа како да има 14 години.

Една фотографија од натпреварот против Спарта Ротердам посебно го привлече вниманието, а на неа се гледа Исмон со противнички фудбалер кој изгледа како џуџе покрај него.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Земјотрес“ на Апенините: Дембеле пристигнува во Серија А!?

Фудбалерот на Барселона, Осман Дембеле би можел да си замине од „Камп Ноу“ во јануарскиот …