Дома Луд Спорт Фото + Видео: Ова е Прилепчанецот кој ја „поништи“ Моцарт, а ова се неговите тикети!

Фото + Видео: Ова е Прилепчанецот кој ја „поништи“ Моцарт, а ова се неговите тикети!

Како што вчера дознавме, обложувачот Ване Лесновски од Прилеп ја доби најголемата добивка на Балканот, а може да се каже и во Европа. Тој за „ситни“ пари доби неверојатни 600.000 евра на вкупно 7 изиграни тикети.

Последни натпревари беа вчерашните дуели од ЛШ каде што дуелот помеѓу Севиља и Манчестер Јунајтед го чекаше со двојна шанса Х2, а натпреварот помеѓу Шахтјор и Рома му беше изигран 2-5 гола.

Во прилог ви ги претставуваме тикетите:

ИЗВОР: КЛАДЕЊЕ.МК

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америк…