Дома Фудбал Англија Тинејџер во последна минута му донесе победа на Манчестер Јунајтед🎥

Тинејџер во последна минута му донесе победа на Манчестер Јунајтед🎥

Вулверхемптон и Манчестер Јунајтед одиграа драматичен натпревар кој на крајот им припадна на „црвените ѓаволи“ со 4:3.

Гостите одлично го отворија мечот и Рашфорд уште во раната фаза погоди за водство, а Хојлунд зголеми на 2:0, резултат со кој се замина на полувреме.

Во вторто полувреме Волците не се предадоа, најпрво намалија на 2:1, Јунајтед возврати на домаќините повторно ја вратија неизвесноста и постигнаа гол за 2:3.

Во судиското продолжение гледавме вистинска драма. Педро Нето израмни на 3:3, а само една минута подоцна младиот Мејну ја измеша одбраната и постигна фантастичен гол за голема победа на Јунајтед од 3:4.