Дома Фудбал Англија Видео: Тотенхем со двајца играчи помалку падна во судиското продолжение!

Тимот на Тотенхем продолжи со црната серија и денес на гостувањето кај Борнмут го запиша четвртиот пораз во низа.

Натпреварот започна лошо за „спарси“ откако Сон Хеунг-Мин доби црвен картон во 43-та минута, откако намерно удри еден противнички фудбалер.

На самиот почеток Тотенхем остана со двајца играчи помалку откако Фојт беше исклучен по еден опасен старт.

Тогаш стана јасно дека на „спарси“ ќе им биде потребно „чудо“ за да останат непоразени. Добро се бранеа, но во 91-та минута после еден корнер Нејтан Аке го совлада Љорис за конечни 1:0.

Со овој пораз Тотенхем го искомпликува својот пласман во Топ 4.