Дома Фудбал Италија Љоренте го праша Де Роси уште колку има до крајот, тренерот на Рома урнебесно реагираше 🎥

Љоренте го праша Де Роси уште колку има до крајот, тренерот на Рома урнебесно реагираше 🎥

Екипата на Рома вчера го елиминираше Милан и се пласираше во полуфиналето на Лигата на Европа.

„Волчицата“ излезе како победник во италијанското дерби. Вчерашниот натпревар Рома го доби со 2:1 на домашен терен, а во вториот дел од овој натпревар видовме еден интересен момент.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Имено, Диего Љоренте во 72. минута дојде до Де Роси да го праша уште колку има до крајот и тоа го налути тренерот на Рома. Де Роси збесна и почна да мавта со рацете и вика по својот фудбалер објаснувајќи му дека треба да се фокусира на играта, а не на времето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…