Дома Топ вести Јунајтед ќе ги смирува фановите со трансферот на Кејн

Јунајтед ќе ги смирува фановите со трансферот на Кејн

Сопствениците на Манчестер Јунајтед, семејството Глејзер ќе се обиде да го смири фановите со големи трансфери ова лето.

Во неделата фановите започнаа протсест против американските сопственици, влегоа на „Олд Трафорд“ и не дозволија да се одигра дербито со Ливерпул.

Сопствениците на Јунајтед немаат намера да ги продадат акциите на клубот туку планираат да ги смират фановите со трансферот на Хари Кејн, кој е трансфер цел број еден.

Кејн игра уште една фантастична сезона за Тотенхем и до сега има постигнато 31 гола во сите натпреварувања, но не е задоволен од резултатите на тимот.

Кејн е спремен на лето да ја промени средината и преферира да остане во Англија, па Манчестер Јунајтед сака да ја искористи таа ситуација и спрема понуда од 90 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…