Дома Трансфер зона Јунајтед се откажа од Санчо, тргнува по Хаверц

Јунајтед се откажа од Санчо, тргнува по Хаверц

Младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Каи Хаверц веќе го привлече вниманието на многу европски гиганти кои ја започнаа битката за неговиот потпис.

Станува збор за еден од најголемите таленти во Европа, кој блеска во дресот на Баер Леверкузен.

„Фармацевтите“ сигурно нема лесно да се откажат од него, а неговата цена секојдневно расте. Според информации на германските медиуми Леверкузен бара 80 милиони фунти за неговиот потпис.

За Хаверц интерес покажуваат многу европски гиганти, а медиумите тврдат дека Манчестер Јунајтед е спремен на лето да ја плати сумата од 80 милиони фунти.

Последните информации од Островот се дека Јунајтед се откажал од Санчо и ќе тргне по потписот на Хаверц.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отави…