Дома Трансфер зона Јувентус сака четворица фудбалери на Баерн Минхен?

Јувентус сака четворица фудбалери на Баерн Минхен?

Јувентус летово би можел да доведе неколку засилувања од Баерн Минхен. Раководството на клубот сака да го врати клбуот на врвот во италијанскиот фудбал, а во најавите за нови имиња сега се појавија четири од Баерн Минхен.

Според информациите во Јувентус ќе видиме промени, а изгледа дека посебно интересни за луѓето во раководството на „старата дама“ се фудбалерите на германскиот гигант.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Директорите на Јувентус веќе одржале со состанок со колегите од Баерн Минхен, а на состанокот се разговарало за доведување на Леон Горецка, Џошуа Зирке, Нусаир Мазрауи и Лерој Сане се наведени како можни опции од Баерн Минхен, според медиумите во Италија.

Леон Горецка е на располагање за продажба од страна на Баерн, исто како и Џошуа Зирке, кој беше продање на Болоња во 2022 година, но Баерн исто така го поседува неговиот договор и може да го врати кога ќе посака, за да го продаде на друг клуб, за останатите двајца не е јасно каков е ставот на Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …