Дома Фудбал Италија Јувентус официјално потврди: Сари има здравствени проблеми

Јувентус официјално потврди: Сари има здравствени проблеми

0

Tимот на Јувентус излезе со официјално соопштение во кое потврдува дека Маурицио Сари има здравствени проблеми.

Јувентус во саботата играше пријателски натпревар против Триестина, но Сари го пропушти овој натпревар, а сега клубот потврди дека Сари има проблеми со здравјето.

Италијанскиот шампион потврди дека Сари има пнеумонија и поради многу веројатно нема да биде на клупата на Јувентус во првиот натпревар во Серија А во кој Јувентус ќе игра против Парма.

Сезоната „старата дама“ ја отвара во саботата која следи (24-ти август).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…