Дома Топ вести Јувентус носи големо засилување од Премиер лигата

Јувентус носи големо засилување од Премиер лигата

Јувентус започнал преговори за играчот на Астон Вила и бразилскиот репрезентативец, Даглас Луиз, пренесува Фабрицио Романо.

Неколку европски гиганти го сакаат Бразилецот, но Јувентус сака да ја победи конкуренцијата и веќе почнал преговори со агентот на играчот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Приоритет на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде доведување на квалитетен играч за врска, а Даглас Луиз е најголемата желба.

Даглас Луиз е еден од најдобрите поединци во Астон Вила, неодамна го продолжи договорот, но е спремен да ја промени средината.

Цената на Бразилецот е 50-60 милиони евра, но во трансферот би можел да биде вклучен и Мекени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…