Дома Фудбал Италија Јувентус на чекор од финалето на Купот

Јувентус на чекор од финалето на Купот

Јувентус запиша победа против Лацио од 2:0 во првиот полуфинален натпревар од италијанскиот Куп.

Во 50-та минута Федерико Киеза донесе предност за домаќините, а водството го зголеми Влаховиќ со гол во 64-тата минута.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Лацио до крај не успеа да го ублажи поразот, па ќе се обиде да направи чудо на реваншот на 23-ти април во Рим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…