Дома Фудбал Италија Јувентус и понатаму главна тема во Италија: „Старата дама“ нема да игра во Европа?

Јувентус и понатаму главна тема во Италија: „Старата дама“ нема да игра во Европа?

Јувентус и понатаму е главна тема во италијанските медиуми поради информациите за финансиските малверзации кои се пјавија во јавноста.

Од Јувентус во официјално соопштение потврдија дека тие се под истрага. Според најавите постојат повеќе варијанти како би можеле да бидат казнети.

Веќе во медиумите се пишуваше дека Јувентус може да биде преселен во Серија Б, се споменува и одземање на Скудетото од сезоната 2019/2020. На сето тоа „старата дама“ може да биде казнет со забрана за настап во Европа следната сезона. Секако тоа би било и тоа како тежок удар за италијанскиот гигант.

Останува да се почека да заврши истрагата и да се види дали ќе се докажат обвинувањата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…