Дома Топ вести Јувентус и Барса спремаат нова голема трампа: Гризман се сели во Торино

Јувентус и Барса спремаат нова голема трампа: Гризман се сели во Торино

Барселона и Јувентус договорија голема трампа според која Артур и Пјаниќ ги променија клубовите.

Двата клуба се во исклучително добри односи и до крајот на преодниот рок можат да договорат нова голема трампа.

Имено, Антоан Гризман не ги оправда очекувањата на „Камп Ноу“, а синоќа влезе во конфликт со тренерот Сетиен, па се погласно се шпекулира за негово заминување.

Таквата ситуација сака да ја искористи Јувентус, кој ги нуди потписите на Адриен Рабио и Даглас Коста, плус пари.

„Калчомеркато“ пренесува дека преговорите ќе се интензивираат дури после завршување на сезоната и дека постои можност да се комплетира и оваа трампа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …