Дома Фудбал Италија Јувентус го освои италијанскиот Куп

Јувентус го освои италијанскиот Куп

Јувентус го освои трофејот во италијанскиот Куп, откако во финалето ја победи Аталанта со 1:0.

Единствениот гол на мечот беше постигнат уште во четвртата минута кога Душан Влаховиќ погоди за водство од 1-0, што се покажа како клучен момент.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Влаховиќ постигна и втор гол кој му беше поништен поради минимален офсајд, Лукман ја погоди стативата, но Аталанта не успеа да дојде до израмнување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пикси објави список од 35 фудбалери за Европското првенство

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси денеска го објави поширокиот список н…