Дома Фудбал Италија Јувентус едвај до победа против Кремонезе🎥

Јувентус едвај до победа против Кремонезе🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јувентус многу потешко од очекуваното дојде до победа на гостувањето кај Кремонезе.

Херој на „бјанконерите“ беше Аркадиуш Милик, кој постигна гол во судиското продолжение и тоа со фантастичен удар од слободен удар.

Јувентус го контролираше мечот од самиот старт, но во првиот дел не успеа да создаде многу посериозни шанси.

Во вториот дел Алегри фрли се на една карта, во игра ги стави Киеза, Моис Кин и Рабио, па „старата дама“ почна да создава многу шанси. Сепак, победата дојде во судиското продолжение со голот на Милик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…