Дома Топ вести Јовиќ во јануари го напушта Реал Мадрид

Јовиќ во јануари го напушта Реал Мадрид

Лука Јовиќ во јануари веројатно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе се пресели во Франција.

За услугите на напаѓачот е заинтересиран Монако, кој од клупата го предводи хрватскиот стручњак Нико Ковач.

Тешко е да се очекува дека Зидан повторно ќе му даде шанса на Србинот во Реал, па трансфер е се пореална опција.

Јовиќ во Монако би го заменил Бен Једер, а тоа ќе биде позајмица на година и половина. Шпанските медиуми пренесуваат дека Србинот ќе има сигурно место во тимот и конечно ќе добие шанса да ги покаже своите квалитети.

Познато е дека Ковач и во текот на летото го посакуваше Јовиќ, со кој добро се познава од Ајнтрахт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Maнџукиќ пристигна во Милано 🎥

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ кариерата ќе ја продолжи во Милано. Манџукиќ вчера вечер…