Дома Видео Ја „залепи“ топката: Талентот на Барселона воодушеви со маестралниот прием 🎥

Ја „залепи“ топката: Талентот на Барселона воодушеви со маестралниот прием 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Барселона вчера славеше победа на гостувањето против Атлетик Билбао на „Сан Мамеш“.

Каталонците славеа со 0:1, а единствениот гол на натпреварот го постигна Рафиња во завршницата од првиот дел. Покрај погодокот и скандирањето на навивачите на домаќините (ТУКА) за издвојување од оваа средба е и маестралниот прием на талентираниот Алехандор Балде.

Балде ги помина комплетните 90 минути на теренот, но во еден момент изведе маестрален прием на топка и го исфрли од игра противничкиот напаѓач, Нико Вилијамс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…