Дома Фудбал Лига на шампиони Ја забележавте реакцијата на Пјаниќ на прегратката помеѓу Меси и Роналдо? 📸

Ја забележавте реакцијата на Пјаниќ на прегратката помеѓу Меси и Роналдо? 📸

Фудбалерите на Јувентус во вторникот на госит ја победија Барселона со 3:0 во последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите.

„Старата дама“ на тој начин и се одмазди на Барселона за поразот во првиот натпревар во Торино и успеа да го освои првото место во групата.

Пред почетокот на овој натпревар внимание привлекоа Роналдо и Меси кои срдечно се поздравија. Покрај нив двајца во оваа ситуација може да се забележи и воодушевувањето на Пјаниќ од односот на неговиот поранешен соиграч со неговиот сегашен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Моузес: Гугл ми помогна да потпишам за Спартак Москва

Играчот на Челзи, Виктор Моузес, кој игра како позајмен фудбалер во Спартак Москва откри к…