Дома Фудбал Италија Ѕвездите на „старата дама“ набрзо се враќаат на терен!

Ѕвездите на „старата дама“ набрзо се враќаат на терен!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Јувентус моментално се соочува со големи проблеми во нападот бидејќи тројца напаѓачи се надвор од тимот поради повреда.

Сепак, денес пристигнуваат добри вести за Алегри и „бјанконерите“ бидејќи двете ѕвезди, Гонзало Игуаин и Пауло Дибала наврзо се враќаат на терените.

Можно е двајцата да се вратат за натпреварот против Џекова овој викенд, но многу поверојатно е да бидат во тимот на следниот натпревар.

Сеуште не е познато уште колку време ќе биде надовор од терените новото засилување Марко Пјаца.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…