Дома Топ вести Ѕвездата на Њукасл побара трансфер, гигантите спремаат понуди

Ѕвездата на Њукасл побара трансфер, гигантите спремаат понуди

Еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата, Бруно Гимараеш на лето ќе го напушти Њукасл.

Голем интерес за неговите услуги покажуваат Ливерпул, Челзи, ПСЖ, Реал Мадрид и Барселона.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Гимараеш неодамна го продолжи договорот со „чавките“, но во него има откупна клаузула.

Со оглед на слабата сезона на Њукасл, кој најверојатно ќе остане без играње во Лигата на шампиони, 27-годишниот Бразилец сака да ја промени средината.

Челзи и ПСЖ го посочиле Гимараеш како главна трансфер цел за следното лето и се спремни да платат 100 милиои евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус го стави Киеза на трансфер листа

Јувентус е спремен на лето да се раздели со Федерико Киеза, пренесува „Газета дело Спорт“.…