Дома Останати Тенис Ѓоковиќ експрено го реши Кореецот Квон Сон за четвртфинале во Белград

Ѓоковиќ експрено го реши Кореецот Квон Сон за четвртфинале во Белград

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ одлично го стартуваше турнирот во Белград.

Во осминафиналето Ѓоковиќ експресно го победи Јужно Кореецот, Квон Сон-ву со 6:1 и 6:3.

Како и што може да се види по резултатот Ѓоковиќ доминирашео д самиот старт и не му даде шанса на аутсајдерот да се понадева дека може да стигне до изненадување.

Ѓоковиќ во четвртфиналето ќе игра против неговиот сонародник Миомир Кечмановиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ има нов спаринг партнер, синот Стефан🎥

Новак Ѓоковиќ моментално е во Мајорка каде се спремна за претстојниот Вимблдон, каде ќе би…