Дома Фудбал Италија Што се случува со окото на Гатузо?

Што се случува со окото на Гатузо?

Tренерот на Наполи, Џенаро Гатузо во последно време има проблеми со десното око.

Гатузо е приморан да носи заштита преку окото, а причина за тоа е болест која се нарекува окуларна миастенија.

Станува збор за автоимуна болест која го погодува надворешниот дел на окото и трепките. Мускулите ослабуваат и окото се затвара.

Гатузо поради тоа носи посебни наочари, а преку окото има и заштита, така ќе остане додека ситуацијата не се поправи.

Наскоро се очекува со тренерот на Наполи се да биде во ред. Гатузо инаку веќе се навикна ова да му се случува и веќе одредено време се носи со овој проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Во овој момент Интер е лидер во Серија А и како што стојат работите тие сега се прв фавори…