Дома Македонски спорт Шпанците брзо отворија: Гарсија го совлада Јанков после шест минути (ВИДЕО)

Шпанците брзо отворија: Гарсија го совлада Јанков после шест минути (ВИДЕО)

Репрезентцијата на Шпанија после само шест минути игра поведе во натпреварот против нас.

Шпанците од самиот старт ја наметнаа својата игра и нашите репрезентативци едвај излегуваа од својот шеснаесетник. Стрелец на голот за Шпанија беше Гарсија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шест месеци траеше епизодата во Словачка: Илиев се врати во Арсенал

Македонскиот голман Дејан Илиев после шест месеци поминати во Словачка, во Серед се врати …