Дома Фудбал Шок за Холандија. Еден од најдобрите играчи од средниот ред во светот го пропушта ЕП

Шок за Холандија. Еден од најдобрите играчи од средниот ред во светот го пропушта ЕП

ФРЕНКИ ДЕ ЈОНГ (27), играчот за врска на Барселона и на репрезентацијата на Холандија со 54 настапи за националниот тим, поради повреда на скочниот зглоб нема да игра на ЕП.

Ова го соопшти холандскиот фудбалски сојуз на само шест дена пред првиот натпревар на ЕП.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ова е огромен удар за Холандија, која сега мора да биде без Де Јонг, но и Мартен Де Рун и Матс Вифер во можеби најтешката група на ЕП (Франција, Австрија, Полска).

Асот на Барса е третиот одличен холандски играч за врска кој го пропушта Европското првенство поради повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…