Дома Видео Шокантни сцени: Тенисерка плачеше среде меч

Шокантни сцени: Тенисерка плачеше среде меч

Бразилската тенисерка Беатрис Хадад Маја откако на ВТА турнирот во Абу Даби беше подобра од Онс Жабар од Тунис со 2:0 во сетови (6:3, 6:4). Но конечниот исход е нешто што најмалку ќе се памети од овој меч.

Тунижанката беше благ фаворит против Бразилката, но на теренот не и одеше, а во еден момент беше толку депресивна што се расплака на теренот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Публиката со овации од трибините и даваше поддршка, истото го направи и нејзиниот тренер Исам Џелали кој изгледаше загрижено. Во кариерата Жабар освои пет ВТА трофеи и играше три грен слем финалиња, меѓутоа ги загуби сите (Вимблдон 2022 и 2023, како и УС Опен 2022).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Најдобрата македонска тенисерка остана на истата позиција на ВТА листата

Најдоброрангираната македонска тенисерка на најновата ранг листа нема промена во рангот, а…