Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи најави изградба на тренинг центар од 20.000 метри квадратни во Бутел 🎥

Шкупи најави изградба на тренинг центар од 20.000 метри квадратни во Бутел 🎥

Тимот на Шкупи на денес го промовираше проектот за изградба на тренинг центар на 20.000 метри квадратни во Бутел.

Во објавата на чаирчани не стои колку ќе чини овој проект, но го презентираа идејното решение и најавија дека изградбата ќе почне многу брзо. Во целиот комплекс ќе се има фудбалски, тениски и кошаркарски терени. Но и просторија за администрација и младинци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пандев го пропушти денешниот тренинг во Амстердам (ФОТО)

Македонската репрезентација вчера пристигна во Амстердам каде го одработи првиот тренинг. …