Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија и Шкупи со едноминутно молчење оддадоа почит на жртвите во трагедијата во Тетово

Шкендија и Шкупи со едноминутно молчење оддадоа почит на жртвите во трагедијата во Тетово

Дербито кое се игра во Тетово помеѓу Шкендија и Шкупи започна со едноминутно молчење поради трагедијата во модуларната болница минатата недела

Овој натпревар како и претходните беше планиран за вкендот, но поради настанатите истиот се одложи на барање на Шкендија и се игра денес.

Треба да се спомене дека играчите на двете екипи пред натпреварот излегоа со специјални маички посветени на трагичниот настан како знак за поддршка на семејствата кои изгубија блиски во трагедијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…