Дома Македонски спорт Мак фудбал Шимиќ: Несторовски е како Инзаги!

Шимиќ: Несторовски е како Инзаги!

0

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски одигра одличнa полусезона во Палермо и со своите голови се наметна како клучен играч на Сицилијанците.

Несторовски често добива комлименти за своите настапи, а последната дојде од поранешниот хрватски репрезнетативец и некогашен играч на Интер и Милан, Дарио Шимиќ кој смета дека нашиот ас е како легендарниот Пипо Инзаги.

„Несторовски е позитивно изненадување во Палермо. Никој не го очекуваше тоа од него, дека така лесно ќе дава погодоци. На Иле му оди добро, ако мојот пријател Пипо не се налути, јас би го споредил Несторовски со Инзаги, напаѓач кој добро се движи во казнениот простор и секогаш противниците се трудат добро да го чуваат“, изјави Шимиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија стартуваше со пораз на „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија стартуваше со пораз на меѓународниот турни…