Дома Фудбал Останато Швеѓанките ја декласираа репрезентацијата на САД предводена од Андоновски🎥

Швеѓанките ја декласираа репрезентацијата на САД предводена од Андоновски🎥

Женската американска фудбалска репрезентација доживеа убедлив пораз од Шведска (3:0) на стартот на олимпискиот турнир во Токио.

Селекцијата на САД која е предводена од Македонецот, Влатко Андоновски доживеа тежок пораз на стартот на ОИ.

Швеѓанките дојдоа во водство во првиот дел преку Блакстениус, која потоа зголеми на 2:0, а Хуртиг ги постави конечните 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…