Дома Луд Спорт Луд финиш или местенка? Со 4 играчи помалку стигнаа до реми, а губеа со 2:0?

Луд финиш или местенка? Со 4 играчи помалку стигнаа до реми, а губеа со 2:0?

Натпреварот од првата костариканска лига помеѓу Мунисипал Гресија и Хередијано ја имаше најлудата завршница некогаш видена во фудбалот.

Гостите губеа со 2:0 и имаа дури четири играчи помалку, но успеаа да останат непоразени.

Гостите во судиското продолжение постигнаа два гола, па веднаш се фрли сомнеж во регуларноста на натпреварот.

Особено сомнително е однесувањето на голманот и одбраната на домашниот тим која имаше „смешни“ реакции при примените голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ентони Дејвис потпишува договор вреден 190 милиони долари

Ентони Дејвис се договорил со Лејкерси за договор вреден 190 милиони долари. Дејвис во Леј…