Дома Фудбал Италија Чалханоглу постигна гол директно од корнер 🎥

Чалханоглу постигна гол директно од корнер 🎥

Интер е пред победа во дербито со Рома откако „нероаѕурите“ постигнаа три гола во првото полувреме.

Еден од головите беше дело на Хакан Чалханоглу кој успеа да погоди директно од корнер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…