Дома Видео Хувентуд го избра најдоброто од Нено: На прво место магијата против Барселона (ВИДЕО)

Хувентуд го избра најдоброто од Нено: На прво место магијата против Барселона (ВИДЕО)

Додека нема натпревари тимот на Хувентуд ги потсетува фановите на најдоброто преку фотографии и видеа.

Денес на нивната официјална страна беше објавено видео од најдобриот македонски кошаркар Ненад Димитријевиќ во АЦБ лигата. Очекувано за најдобаро од потезите на Нено е избрана неговата магија против Барселона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Се појави видео на кое Просинечки со дриблинг си поигрува со Марадона

Легендарниот Роберт Просинечки е еден од ретките фудбалери кои можат да се пофалат дека иг…