Дома Луд Спорт Храброст или лидост: Фудбалер на Порто излезе да се пресмета со фановите (видео)

Храброст или лидост: Фудбалер на Порто излезе да се пресмета со фановите (видео)

0

Порто и Бенфика синоќа го одиграа големото португалско дерби, кое на крајот им припадна на „орлите“ од Лисабон (1:2).

Порто иако прв дојде до водство, на крајот загуби и и го препушти првото место на табелата на Бенфика.

Дербито како и секогаш донесе голема возбуда како на теренот, така и надвор од него, а по заршувањето на мечот имаше нереди пред стадионот.

Фановите на Прото фрустрирани и незадоволни од неуспехот дивееја по мечот, па го нападнаа автобусот на Бенфика, а благодарение на полицијата беше избегнат поголем инцидент.

Потоа беше нападнат и напаѓачот на Порто, Муса Марега, кој пак не се исплаши и излезе од автомобилот да се пресмета со фановите.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Фудбалски судија почина среде натпревар во Боливија

Судијата Виктор Хуртадо почина за време на натпреварот од 25-то коло во националниот шампи…