Дома Луд Спорт Хорор во Белгија: Голманот на Аајнтрахт погоден со топовски удар 🎥

Хорор во Белгија: Голманот на Аајнтрахт погоден со топовски удар 🎥

Голманот на Ајнтрахт Франкфурт, Кевин Трап, доживеа „хорор“ на гостувањето против Антверпен откако кон него навивачите фрлија топовски удар.

Целата ситуација изгледаше крајно опасно. Медицинските служби брзо притрчаа кон него, но за среќа Трап помина без повреди и го продолжи натпреварот.

Ајнтрахт го победи Антверпен со 1:0 со голот на Пасиенсија во 91-вата минута, но мечот остана во сенка на инцидентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Баерн и Барселона ќе играат без публика

Натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Баерн и Барселона во Минхен следната недела ќе …