Дома Фудбал Останато Хонда во исто време ќе биде и фудбалер и селектор!

Хонда во исто време ќе биде и фудбалер и селектор!

Кеискуе Хонда неодамна го привлече вниманието на јавноста со тоа што се понуди на Милан и Манчестер Јунајтед преку социјалните мрежи.

Јапонецот не доби одговор од двата европски гиганти, Вардар се понуди, меѓутоа фудбалерот не се огласи на понудата на македонскиот клуб. Хонда сега пронајде ангажман, а во исто време ќе биде и професионален фудбалер и селектор.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Хонда ќе биде селектор на репрезентацијата на Камбоџа, а во исто време ќе игра и за холандски Витесе. Потпишувањето договор со Витесе не е изненадување затоа што тој клуб го предводи човекот кој соработуваше со Хонда во неговите најдобри денвои во ЦСКА Москва, Леонид Слуцки.

„Среќен сум што ќе бидам дел од овој тим. Убаво е што после Венло повторно ќе носам жолто-црн дрес“, изјави Хонда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …