Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Холандските и англиските навивачи се тепаа во Дортмунд🎥

Холандските и англиските навивачи се тепаа во Дортмунд🎥

На улиците на Дортмунд се случуваше вистински хаос пред вечерашното полуфинале помеѓу Холандија и Англија.

Навивачите на Холандија ги нападнале Англичаните кои седеле во еден паб.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во пресметката летале столчиња и шишиња од сите страни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Австралиските тенисерки ги тестираа „анти-секс“ креветите во Олимпиското село🎥

Австралиските тенисерки, Дарија Савил и Елен Перез, први го тестираат квалитетот на кревет…