Дома Фудбал Останато Херојот на ПСЖ по натпреварот направи фантастичен потег

Херојот на ПСЖ по натпреварот направи фантастичен потег

Камерунецот Ерик Максим Чупо Мотинг вчера беше херој на ПСЖ.

Тој на асистенција од Мбапе во 93 минута постигна гол со кој го одведе својот тим во полуфиналето од Лигата на шампионите.

После натпреварот предадена му беше наградата за играч на натпреварот, меѓутоа тој истата не ја прифати му ја додели на Нејмар.

Нејмае одигра навистина одличен натпревар без оглед што не постигна гол, пропушти неколку одлични прилилики. Со своите дриблинзи ги доведуваше играчите на Аталанта до лудило, а на крајот запишаи асистенција.

Како и да е навистина одличен потег на Чупо Мотинг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…