Дома Трансфер зона Хатим бен Арфа се сели во Примера

Хатим бен Арфа се сели во Примера

Францускиот офанзивен фудбалер, Хатим бен Арфа би можел кариерата да ја продолжи во Шпанија, пренесуваат тамошните медиуми.

Бен Арфа е без ангажман откако ги напушти редовите на Рен минатото лето, по истекот на договорот.

Французинот се поврзуваше многу клубови ширум Европа, а последните информации се дека кариерата ќе ја продолжи во Реал Ваљадолид.

Медиумите тврдат дека соработката е договорена и дека наскоро се очекува само официјализација, па Бен Арфа ќе пристигне по барање лично од претседателот Роналдо Назарио.

Ваљадолид моментално се наоѓа на 16-то место во Примера и се бори за опстанок, па од клубот се надеваат дека Бен Арфа ќе му помогне на клубот да избори опстанок.


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи се откажа од него во 2013 година, а сега го сака назад за 90 милиони евра

Даклан Рајс е најдобриот фудбалер на Вест Хем во изминатата сезона во Премиер лигата. Стан…