Дома Македонски спорт Мак фудбал Одредени локациите за баражите за место во ВМФЛ

Одредени локациите за баражите за место во ВМФЛ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Во фудбалската федерација на Македониија денес беа извлечени двојките за баражите за местата во Втората македонска фудбалска лига.

ТЕТЕКС – ОСОГОВО

БАШКИМИ – ВЛАЗРИМИ

ВАРДАР НЕГОТИНО – НОВАЦИ

Како што е добро познато, бараж натпреварите треба да се играат на неутрален терен, па така сега е познато и кој каде ќе игра.

ФФМ одлучи Тетекс и Осогово да играат на „Борис Трајковски“ во Маџари, Башкими и Влазрими во Тетово, а Вардар Неготино и Новаци во Кичево.

Натпреварите се играат на 28-ми мај (недела) од 17:00 часот.

Фото: ФК Тетекс

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…