Дома Фудбал Англија Фулам ги шокира „лисиците“ 🎥

Фулам ги шокира „лисиците“ 🎥

Тимот на Фулам приреди големо изненадување и победи на гостувањето кај Лестер со 2:1.

Фулам го одигра најдоброто полувреме сезонава и ги реши победникот уште во првиот дел.

Адемола Лукман го отвори резултатот во 30-та минута, а осум минути подоцна беше досуден пенал, а сигурен од белата точка беше Иван Кавалиеро.

Во второто полувреме Лестер не успеваше да создаде чисти шанси, а почесниот гол за „лисиците“ го постигна Харви Барнс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борба за двата сефа на Марадона од Дубаи: Никој жив не знае што има во нив

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона своевремено живееше седум години…