Дома Трансфер зона Фудбалерот кој ја сруши Барселона пред трансфер во Баерн?

Фудбалерот кој ја сруши Барселона пред трансфер во Баерн?

Некаде на почетокто на октомври Брајан Сарагоса беше во центарот на вниманието откако постигна два гола против Барселона, првиот по само 17 секунди игра.

Само еден ден по тој натпрвеар фудбалерот на Гранада доби повик во шпанската репрезентација, а неговата одлична сезона би можела да биде крунисана со трансфер ов Баерн. Медиумите во Германија пренесуваат дека преговорите со Гранада на германскиот гигант се во завршна фаза.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Баерн за услугите на 22-годишниот фудбалер би требало да плати околу 15 милиони евра. Интерес за Сарагоса покажал и Лајпциг, меѓутоа „баварците“ според пишувањата на медиумите се во предност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус се засили со аргентински талент

Eкипата на Јувентус можеби полека се откажува од битката за титулата во Серија А сезонава,…