Дома Актуелно (Фото) ФФМ се пофали со нов брендиран автобус

(Фото) ФФМ се пофали со нов брендиран автобус

Фудбалската федерација на Македонија на својата Фејсбук страница се пофали со новиот брендиран автобус со кој ќе се превезува фудбалската репрезентација.

Ова е прв пат од постоењето македонскиот национален тим да се вози во брендиран автобус.

Автобусот е со црвена-жолта боја и на него е испишан слоганот кој ФФМ го промовира пред селекцијата да се пласира на ЕП, „Сега е наше време.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…