Дома Луд Спорт ФОТО: Роналдо со шампањско го прослави трансферот

ФОТО: Роналдо со шампањско го прослави трансферот

0

Португалската суперѕвезда Кристиано Роналдо со чаша шамањско го одбележа трансферот во Јувентус.

Портгалецот прослави заедно со својот нов претседател Андреа Ањели, неговиот агент Жорге Мендеш и неколку пријатели.

Неколку часа откако беше официјализиран трансферот се појави фотографијата од неговиот ресторт во Грција како се слави со шампањско.

Роналдо се очекува во понеделник да пристигне во Торино каде го очекува грандиозна презентација.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Тевез ги пцуеше играчите на Бока после мечот со Ривер!

Ѕвездата на Бока Јуниорс, Карлос Тевез ги пцуеше своите соиграчи после ремито со Ривер Пла…