Дома Луд Спорт Фото: Модриќ и компанија на НБА меч, а таму…Ѓоковиќ

Фото: Модриќ и компанија на НБА меч, а таму…Ѓоковиќ

0

Репрезентативците на Хрватска моментално се наоѓаат во САД каде се припремаат за пријателските натпревари против Перу и Мексико.

Синоќа се одлучија да го гледаат НБА натпрварот помеѓу Мајами и Њујорк, а таму го сретнаа српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.

Играчот на Барселона, Иван Ракитиќ веднаш објави фотка на Инстаграм со коментар „Голема чест“ на која тој Модриќ, Перишиќ и Ковачиќ позираат со Ѓоковиќ.

Miami Heat vs NY Knicks..🏀🙏 @lukamodric10 @mateokovacic8 @ivanperisic444

A post shared by Ivan Rakitic (@ivanrakitic) on


Следете го Sportski.mk и на


Хрватските фудбалери беа специјални гости на натпреварот, па објавија и фотографија на која пред почетокот на мечот позираат со дресови на Мајами со нивните имиња.

Amazing… thanks a lot @nba 🙏🏀

A post shared by Ivan Rakitic (@ivanrakitic) on

Ѓоковиќ како голем спортист им посакал среќа на Мундијалот во Русија.

Maestro @djokernole 🏀🎾⚽️ velika cast, sretno..!!!

A post shared by Ivan Rakitic (@ivanrakitic) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ДОГОВОРЕНО: Запознајте го новиот клуб – „Галатасарај Сити“!

Вчера беше постигнат договор, за турскиот гигант ова е појас за спасување. Изгледа дека Ту…