Дома Офсајд ФОТО: Мбапе си бендиса „косовка девојка“

ФОТО: Мбапе си бендиса „косовка девојка“

0

Најдобриот млад фудбалер на светот, Килијан Мбапе е скромно момче кое не се експонира многу во јавност, но медиумите кои го следат секој негов чекор, открија детали од неговиот љубовен живот.

Социјалните мрежи го „открија“ Мбапе дека му се допаѓа Лорена Халити која во 2013 година беше Мис на американската држава Ајдахо.

Таа е родена во САД, но нејзините родители се од Косово, интересно е тоа што Мбапе ја „лајкува“ секоја нејзина фотографија, а во последно време таа почнала да му возвраќа.

Француските медиуми откриваат дека двајцата се запознале ова лето и меѓу нив почнала да се раѓа љубов.


Следете го Sportski.mk и на


@leonardselmani 📸

A post shared by Lorena Haliti (@lorenahaliti) on

Beach days are the best days

A post shared by Lorena Haliti (@lorenahaliti) on

A post shared by Lorena Haliti (@lorenahaliti) on

@leonardselmani @_slayedbysav @valhasani ❤️

A post shared by Lorena Haliti (@lorenahaliti) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Супер згодната Георгина со нова фотографија ја разбуди машката фантазија (ФОТО)

Вереницата на Кристиано Роналдо, Георгина Родригез ги „размрда“ друштвените мрежи со нова …