Дома Топ вести ФОТО Вака изгледа тимот со најдобрите 11 играчи кои нема да играат на ЕП

ФОТО Вака изгледа тимот со најдобрите 11 играчи кои нема да играат на ЕП

Европското фудбалско првенство е пред самите врати, турнирот започнува во петок со мечот меѓу домаќинот Германија и Шкотска, а еден месец подоцна ќе дознаеме кој е најдобриот тим на континентот.

Борбата за честа ја започнуваат 24 репрезентации во кои играат повеќето најдобри европски фудбалери.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Некои од нив нема да ги видиме на овој турнир бидејќи ги немаше на конечните списоци на нивните селектори или нивните репрезентации или не се пласираа на завршниот турнир.

Од имињата кои ќе отсуствуваат, составен е тим од топ 11 кои без сомнение би можеле да се натпреваруваат со најсилните селекции во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …