Дома Македонски спорт Мак фудбал ФК Вардар го претстави спотот за песната „Гродост на градот“ 🎥

ФК Вардар го претстави спотот за песната „Гродост на градот“ 🎥

Фудбалскиот клуб Вардар денеска го претстави спотот за песната „Гордост на градот“.

Песната е создадена од заеднички ангажман на членови на неколку музички бендови кои на сопствен начин ја искажаа поврзаноста со Вардар.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Клубот изрази и благодарност до сите кои учествуваа. Исто така се испрати порака в недела да го поддржат Вардар на Арената против Работнички.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …